Kokie galimi popieriaus formatai?

A grupės formatai:

A0-841x1189 mm

A1- 594x841 mm

A2-420x594 mm

A3- 294x420 mm

A4- 210x297 mm

A5- 148x210 mm

A6-105x148 mm

A7- 74x105 mm

A8- 52x74 mm

A9- 37x52 mm

A10 - 26x37 mm

 

B grupės formatai (rekomenduojami plakatų ir kitų didelio formato spaudinių popieriaus lapo dydžiai):

B0- 1000x1414 mm

B1- 707x1000 mm

B2- 500x707 mm

B3- 353x500 mm

B4- 250x353 mm

B5- 176x250 mm

B6- 125x125 mm

B7- 88x125 mm

B8- 62x88 mm

B9- 44x62 mm

B10- 31x44

 

C grupės formatai (rekomenduojami laiškų popieriaus lapo formatai):

C3- 460x324 mm

C4- 324x229 mm

C5- 229x162 mm

C6- 162x114 mm

Kaip atsiųsti į spaustuvę didelius failus?

Dideliems failams atsiųsti galima pasinaudoti nemokamais didelių failų siuntimo tinklapiais:

www.wetransfer.com 

 www.filemail.com

Galima naudotis ir kitomis panašiomis svetainėmis, tik svarbu pastabose parašyti kam skirti siunčiami failai.

Kuo skiriasi dizainas nuo maketavimo?

Dizainas – tai kūrybinis piešimo ir techninio projektavimo procesas, atliekamas dizainerio, kurio metu sukuriama leidinio išvaizda iš fotografijų, teksto ir kitų detalių.

Maketavimas – tai spaudai ruošiamo būsimo leidinio maketo sudarymas specializuotomis kompiuterinėmis programomis, išdėstant užsakovo pateiktą arba dizainerio sukurtą tekstinę ir vaizdinę informaciją. Taip pat jau sudaryto maketo paruošimas spaudai.

Kokios rezoliucijos failas turėtų būti pateikiamas plakato spaudai?

Esant failo dydžiui 1:1, rezoliucija turi būti 300 dpi.

Kuo skiriasi skaitmeninė ir ofsetinė spauda?

Skaitmeninė spauda – tai moderniausias spausdinimo būdas, leidžiantis atspausdinti mažus spaudos tiražus per ypač trumpą laiką. Duomenys be tarpinių operacijų siunčiami į spausdinimo prietaisą, vaizdas formuojamas iš skaitmeninio aprašo.

Šis spaudos būdas, palyginti su ofsetine spauda, daug paprastesnis, nes nereikia gaminti fotoformų, spaudos formų, specialiai ruošti mašinų. Skaitmeninė spauda skirta spausdinti mažus tiražus – net nuo vieno vieneto. Todėl galite spausdinti tai, ko Jums reikia, ir tada, kai Jums to reikia.

Skaitmeninės spaudos privalumai:
  • Greitas ir kokybiškas spausdinimas, gaminius galima pasiimti per itin trumpą laiką.
  • Galimybė pasirinkti norimą tiražo skaičių ir pasidaryti bandomąjį gaminį.
  • Konkurencinga kaina gaminant tiek didelius tiek mažus tiražus.
  • Personalizuotos spaudos galimybės. Mokant tą pačią kainą kiekvienas spaudinys gali būti kitoks.

Ofsetinė spauda - viena populiariausių poligrafijos pramonėje naudojamų technologijų, skirta spausdinti dideliems tiražams.

Skaitmeninės spaudos privalumai: kuo didesnis tiražas, tuo mažesnė vieneto kaina. Patogu spausdinti skirtingą poligrafinę produkciją pačiais įvairiausias tiražais.

Ofsetinė spauda Geriausia spausdinant dideliais tiražais. Kuo didesnis tiražas, tuo mažesnė vieneto kaina. Gaminių spausdinimas gali trukti kelias darbo dienas. Naudojant CMYK (cyan, magenta, yellow, key) spalvų sistemą, išgaunama visa spalvų paletė ir pustoniai. Maketo paruošimas spaudai, spalvų skaidymas ir fotoplėvelių paruošimas, spaudos mašinų paruošimas, spausdinimas. Skaitmeninė spauda Tinkamiausia spausdinti mažais tiražais. Produkcija gali būti atiduodama per vieną darbo dieną. Labai paprasta maketą paruošti spaudai (tinka net įstaigose naudojamos programos Word, Exel ir t.t.), nereikia didelių dizaino sąnaudų. Skaitmeniniu būdu galima spausdinti daug puslapių turinčius mažo tiražo leidinius (prekių katalogus, kainynus, grožinės literatūros kūrinius)

Nuo ko priklauso užsakymo atlikimo terminas?

Darbų atlikimo terminas priklauso nuo dizaino, maketavimo poreikio: jei jau turite sukurtą maketą, jį tereikės paruošti spaudai. Jei dizaino neturite, kūrybinis procesas gali trukti ir kelias savaites – priklausomai nuo Jūsų norų ir gaminio sudėtingumo.

Gamybos trukmė taip pat priklauso nuo spaudos būdo ir užsakymo sudėtingumo: spausdinant skaitmeniniu būdu užsakymą gali būti atliktas ir per dieną, priklausomai nuo gamybos užimtumo. Spausdinant kitais būdais arba jei užsakymas sudėtingas ir reikalauja daug pospaudiminių darbų (pvz., lakavimas, laminavimas, lankstymas, segimas, siuvimas ir t.t.), gamyba užtrunka ilgiau.

Kokie yra gamybos terminai?

Standartiniams užsakymams, gamybos terminas 3-5 darbo dienos. Skaitmenine spauda galima gaminį atsiimti net ir tą pačią dieną, priklausomai koks gamyboje užimtumas. Didelių užsakymų terminai derinami kiekvienu atveju atskirai.

Kuo naudingas laminavimas ir/arba lakavimas?

Laminavimas suteikia gaminiui gražesnį vaizdą ir apsaugo jį nuo išorinio poveikio, gaminys tampa patvaresnis.

UV lakavimas skirtas paryškinti dekoratyvinius efektus, padidinti atsparumą išoriniams veiksniams. Lakavimas skiriamas į pilną ir dalinį. Dalinis lakavimas naudojamas paryškinti nelakuoto paviršiaus priešingybę tam, kad suteiktų ypatingą trimačio vaizdo efektą.

Kokios jūsų apmokėjimo sąlygos?

Dažniausiai prašome išankstinio apmokėjimo arba apmokėjimo kortele/grynais prekių atsiėmimo metu.

Ar taikote nuolaidų sistemą?

Taip, dažniausiai nuolaidų sistemą taikome dideliems užsakymams arba nuolatiniams klientams.

Kas yra CMYK?

CMYK yra standartinis 4 spalvų modelis naudojamas ofsetiniame spausdinimo procese. Šios 4 spalvos: žydra (CYAN ), purpurinė (MAGENTA), geltona (YELLOW) ir juoda (BLACK – Key of color)  – CMYK, skirta sukurti bet kokią spalvą.

Įsitikinkite, kad mums siunčiate failą, kuriame yra CMYK spalvų modelis. Konvertuojant failą iš RGB, PMS ar kito spalvų modelio spalvos kinta, taip pat gali atsirasti ir kitų matomų pokyčių, todėl artimiausią rezultatą spaudoje gausite ruošdami ir pateikdami failus su CMYK spalvų modeliu.

Jei ruošiate maketą savo kompiuteryje ir nesate tikri dėl spalvų atitikimo spaudoje, galite pasidaryti skaitmeninį arba ofsetinį atspaudą.

Kas yra neprisegti (unembedded) šriftai, kas atsitiks jei mano faile jų yra ir kaip to išvengti?

Prieš spausdinant darbuotojai visada patikrina, ar failai yra tinkamai paruošti spaudai. Jei pastebimi šriftų neatitikimai, užsakovas informuojamas ir prašoma, kad atsiųstų naujus failus. PDF failuose neturi likti gramatinių klaidų. Spaustuvės GSP darbuotojai tekstų netikrina ir už paliktas gramatines klaidas neatsako.

Kas yra apipjovimo linija (trim line)?

Apipjovimo linija (trim line), yra vieta, ties kuria jūsų produktas yra nupjaunamas. Pašalinus užlaidas (bleeds), lieka galutinis formatas, kurį ir žymi apipjovimo linija.

Kas yra saugi zona (safe area)?

Saugi zona apima visus svarbiausius kūrinio elementus (tekstą, paveiksliukus, grafiką), kurie negali būti arčiau kaip 3-5 mm iki apipjovimo linijos.

Kas yra užlaidos (Bleed area)?

Užlaidos yra maketo dalis, kuri bus nupjaunama galutinių gamybos operacijų metu. Svarbu, kad šioje maketo dalyje nebūtų svarbių objektų ar teksto, ištisiniai fonai ar kiti grafiniai objektai turi būti pratęsti per visą užlaidos plotį (3 mm).

Kokio dydžio užlaida reikalinga dokumente?

Standartinis užlaidų dydis yra 3 mm iš visų pusių.

Kaip paruošti failą su užlaidomis?

Maketuojant bet kokio formato failą, prie galutinio reikiamo dydžio pridėkite 3 mm. Įsidėmėkite, kad užlaidos privalomos bet kokio dydžio failui.

Ar mano failas tikrai tinkamai paruoštas spaudai?

Prieš perduodant failus spaudai, jie papildomai patikrinami spaustuvės skyriuje. Jei failuose randama netikslumų, kurie gali turėti įtakos spaudos kokybei, spaustuvės darbuotojai apie tai informuoja klientus ir pateikia nurodymus ką reikia pakoreguoti.

Kada pradedama produkto gamyba?

Po užsakymo ir failų patvirtinimo darbas perduodamas spaudai. Šiame etape projektas bus vykdomas taip, kaip buvo patvirtinta raštišku susitarimu.

Kada ir kaip patvirtinti failus?

Kai Jūsų failas peržiūrimas reprocentre ir patvirtinamas, jog yra tinkamas spaudai, iš savo projektų vadovo gausite pranešimą, kad failas paruoštas Jūsų peržiūrai. Tikrindami failą atkreipkite dėmesį į tai: ar failas, kurį peržiūriu, yra būtent šis (pavadinimas turi atitikti užsakymo numerį)? ar nėra gramatinių klaidų? ar teisinga puslapių skaičių seka? ar mano tekstas yra saugios zonos ribose (ar nėra per arti pjovimo linijų)? ar nuotraukos yra teisingoje vietoje? ar teisingas galutinis formatas? ar lenkimo linijos nurodytos teisingoje vietoje?

Kaip elgtis radus klaidą ripintame (raster image processor) faile?

Prieš patvirtinant failą rekomenduojame atidžiai peržiūrėti ir patikrinti puslapių išdėstymą, dizaino elementus ir tekstą. Pastebėję klaidas, ištaisykite jas ir atsiųskite mums nuorodas arba įkelkite naują failą. Gavę Jūsų patvirtinimą, siunčiame Jūsų failus spausdinimui ir pagamintus leidinius pristatome sutartu laiku.

Spaudos sąvokos, failų patikra, tvirtinimas

PRISTATYMAS

Kokios Jūsų pristatymo sąlygos?

Vilniuje Jūsų gaminius pristatysime nemokamai. Dėl pristatymo galimybių į kitus miestus konsultuokitės su Jus aptarnaujančiu projektų vadovu.

Kokiu laiku pristatote gaminius?

Apie gaminių pristatymo laiką pranešame iš anksto.

Ar galima keisti pristatymo detales suderinus ir patvirtinus užsakymą?

Taip, esant būtinybei, pristatymo sąlygas galima koreguoti.

Ar yra galimybė gaminius atsiimti patiems?

Taip, gaminius galite atsiimti tiesai iš GSP spaustuvės, atvykimo laiką suderinę su Jus aptarnaujančiu projektų vadovu.